Mage Knight (edycja angielska)

Podstawowe informacje

Liczba graczy 1-4
Zalecany wiek od 14 lat
Czas zabawy ok. 120-180 minut
Autor Vlaada Chvátil
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska
Złożoność dla wymagających graczy
Zależność językowa dużo tekstu - wszyscy gracze powinni znać język
Dostępność: w magazynie
Wysyłka w: (wysyłka do 24 godzin)
Cena: 329,90 zł 329.90
ilość szt.
Zyskujesz 65 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 5
Wydawca: WizKids Games
Kod produktu: 2779

Opis

Członkowie grupy plądrującej zaginione miasto Smoczej Bramy - znani jako „bohaterowie” - nawet nie wiedzieli, że to właśnie oni przyczynią się do unicestwienia świata, jaki znali. Myśleli, że odniesienie do bramy w nazwie miasta było tylko apokryficzne. Zaskoczył ich widok prawdziwej - jak się potem okazało - magicznej bramy, pod dawno zapomnianym miastem.
„Bohaterowie” w swojej naiwności otworzyli ją, a ona w okamgnieniu ich zgładziła. Magiczne Kamienie, które znajdowały się za nią, stanowiły bowiem najbardziej skoncentrowaną substancję magiczną jaka kiedykolwiek istniała. Po otwarciu bramy kamienie eksplodowały, zbierając straszliwe żniwo w postaci milionów ofiar i chaosu, który położył kres panowaniu wielu ówczesnych władców.
Przełom, jak wszyscy pamiętamy, nastąpił dopiero 32 lata temu. Od tego czasu wiele różnych frakcji zdołało częściowo odbudować utraconą władzę. Niegdyś groźne Imperium Atlantii stara się ponownie zjednoczyć swe ziemie zmagając się z nieustającymi atakami Orków - chanów. Dawniej Orkowie zadowalali się najeżdżaniem na przygraniczne krainy, nie zapuszczając się głębiej. Teraz pogłoski o innych, potężnych stworzeniach - być może pod kontrolą Atlantów - mocno ich zaniepokoiły. Poczuli, że czas ich swobody dobiega końca.Tymczasem, kolejne twierdze padają pod naporem szalejących hord armii chanów. Krążą też pogłoski, że cesarz, obawiając się ostatecznego ataku na najpotężniejsze miasta królestwa, mobilizuje coraz silniejszą armię obronną i zwraca się o pomoc do dawnych, obecnie zapomnianych, sojuszników.
W kilku najstarszych grobowcach znajdujących się pod Imperium, wylęgają się poczwarki Draconum. Obecnie są w końcowej fazie dojrzewania. Nowe pokolenie Draconum, które wkrótce opuści te starożytne inkubatory, jest całkowicie nową generacją. Są niepodobne do żadnych stworzeń, jakie kiedykolwiek ziemia widziała. Ci dawno zapomniani najeźdźcy przebudzili się zgodnie z przepowiednią, mówiącą o tym, że niebawem wyłoni się lider ich gatunku. Dopóki przepowiednia się nie dopełni, będą siać zniszczenie, podbijać krainę i zdobywać coraz większą władzę. Gdy sytuacja wydawała się beznadziejna, kraj cierpiał pod najazdami Orków, a Draconum zaczęły wychodzić ze swoich podziemnych wylęgarni, na scenie pojawiła się trzecia siła, których chłopi nazywali Rycerzami Magii-Mage Knights. Rycerze ci niejednokrotnie udowodnili, że są biegli zarówno w zaklęciach, jak i w orężu. Nikt nie wie, kto ich wysłał, ani dlaczego.
Niektórzy ludzie wielbią ich jako bohaterów i wyzwolicieli. Pragną dołączyć do ich armii, ponieważ wierzą, że z ich potęgą mogą przyczynić się do prawdziwej stabilizacji. Większość jednak boi się ich i zamyka bramy miast, ponieważ Mage Knight są dziwni i nie zdradzają tego, co motywuje ich do działań. W ciągu zaledwie kilku dni, garstka Mage Knight przemierzyła prawie cały kraj. Innym, wielkim armiom, zajęłoby to miesiące. Jedyną wskazówką co do ich intencji jest to, że wyraźnie zmierzają do stolicy. Dziś w nocy dotrą do jej murów ...


Jesteś Rycerzem Magii, który otrzymał od Rady Pustki rozkaz najechania Imperium Atlantii. Już dawno zapomniałeś, że oddałeś swą niezależność w zamian za siłę i władzę konkurującą z boską. W zamian, Rada prosi tylko o lojalność. Zostałeś właśnie oddelegowany do przeprowadzenia misji bez kwestionowania jej intencji. Twoją nagrodą za nieustające posłuszeństwo będzie: sława, władza, wiedza i skarby. Cokolwiek zdobędziesz podczas swojej misji, będziesz mógł zatrzymać na własność. Masz też pełną swobodę odnośnie tego, czy będziesz współpracować, czy też konkurować z innymi Mage Knight podczas wykonywania rozkazu Rady Pustki. Być może, pewnego dnia, będziesz żałował swojej decyzji dołączenia do grona Pustki. Teraz jednak maszerujesz w kierunku sylwetki miasta na horyzoncie.

Każda gra w Mage Knight jest rozgrywana zgodnie z jednym ze scenariuszy znajdujących się w instrukcji. Pomimo swojej nazwy, scenariusz nie jest zapisem ściśle określonych kroków w grze. Scenariusz ustala podstawowe wytyczne oraz cel danej rozgrywki. Każda rozgrywka jest inna dzięki: losowo zbudowanej mapie, różnym kartom do zdobycia i różnym wrogom do pokonania. Możesz próbować grać kolejno każdy scenariusz lub rozgrywać tylko te, które najbardziej ci odpowiadają.

Scenariusze dzielą się na konfrontacyjne i kooperacyjne. Gracze mają pełną dowolność w wyborze najbardziej odpowiadającego im wariantu. Jeśli lubisz grę Magia i Miecz (Talisman), to Mage Knight z pewnością przypadnie ci do gustu. Weź jednak pod uwagę, że ta gra jest znacznie bardziej rozbudowana. Zanim zaczniesz czytać Reguły gry, obowiązkowo najpierw przeczytaj Przewodnik!

 


 

Zawartość pudełka: Warto zobaczyć:  Pasujące koszulki:
  • 240 kart
  • 196 żetonów
  • 20 modułów planszy
  • 2 maty
  • 8 figurek
  • 54 kryształki many
  • 7 kostek
  • 2 instrukcje

Polecamy również:

Co inni sądzą o tym produkcie? (5)

21 września 2016

Najlepsza gra w jaką kiedykolwiek grałem.

13 marca 2017

4/5 OCENA. Mage Knight (edycja angielska) - to gra przygodowa, która przenosi nas do pełnej magii i niezwykłych stworzeń krainy fantasy, gdzie wcielamy się w tytułowych Rycerzy Magii, niezwykle potężnych bohaterów. Gra została ładnie i solidnie wydana, a rozgrywka w nią to klimat i emocje na wysokim poziomie. Włączono do niej bardzo dobrze działający tryb jednoosobowy, a mechanika jest oryginalna i świetnie działająca. Co do minusów tej gry to min. : opanowanie wszystkich reguł wymaga sporo czasu i cierpliwości, a reguły walki między graczami są wg mnie przekombinowane. No i należy pamiętać, że przy Mage Knight długi czas rozgrywki, szczególnie przy większej liczbie graczy nie każdemu się spodoba. Oceniam na dobry, solidny produkt.

31 marca 2017

Nie boję się stwierdzić że to najlepsza gra przygodowa w jaką grałem, jest to zarazem również najbardziej skomplikowana gra przygodowa w jaką grałem. Ta komplikacja jest wynikiem bogatego środowiska w jakim przyjdzie nam stoczyć ów przygodę. Jest tu wiele trudnych decyzji, gra ocieka decyzjami. Wspaniała mechanika deck buildingu która pozwala z gry na grę stworzyć zupełnie inną postać działającą w zupełnie inny sposób, dodatkowo możliwość adaptowania zdolności innych graczy przy levelowaniu sprawia że możliwości tworzenia postaci są ogromne. Gra jest długa i może pojawiać się downtime ze względu na mnogość i komplikacje w podejmowaniu decyzji. Polecam!

3 sierpnia 2017

W całej mojej kolekcji to jedyna 10/10 wg rankingu z BGG. Bardzo, bardzo się wciągnąłem. Gra nie ma praktycznie końca, bo nawet dla kogoś, kto zrobi wszystkie scenariusze solo, zawsze jest możliwość wymyślenia czegoś samemu lub skorzystanie z jakichś rzeczy zrobionych przez fanów. Głębia jest niesamowita i mimo, częstego na początku wertowania instrukcji daje naprawdę dużo radości, kiedy uda nam się zdobyć miasto albo pokonać nawet najbardziej wymagającego przeciwnika. Jak dla mnie - must have i najlepiej wydane pieniądze na planszówkę.

10 września 2017

Wreszcie zdecydowałem się na własny egzemplarz tej genialnej gry. W dziedzinie gier przygodowych nie wiem czy istnieje coś lepszego (a próbowałem wiele między innymi Mistfall czy Descent). Zabawa na wiele długich wieczorów, która wydłuża się w nieskończoność dzięki bardzo bujnie działającej społeczności. Jeżeli masz dużo miejsca na stole i znajdziesz ze 2-3 osoby gotowe spędzić cały wieczór przy grze to jak dlamnie must have.

Inni kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl