London (second edition)

pic3693999_md.jpg
  • nowość

Podstawowe informacje

Liczba graczy 2-4
Zalecany wiek od 14 lat
Czas zabawy ok. 60-90 minut
Autor Martin Wallace
Wydanie angielskie
Instrukcja angielska
Złożoność dla średnio-zaawansowanych
Zależność językowa średnio tekstu, jeden z graczy powinien znać język
Dostępność: niedostępny
Cena: 159,90 zł 159.90
ilość szt.
Zyskujesz 31 pkt [?]
dodaj do przechowalni
Oceń produkt w skali 1-5: 5
Kod produktu: 8030

Opis

W roku 1666 Londyn został zniszczony przez Wieli Pożar. Przed Tobą otwiera się wielka szansa na odbudowanie miasta na jego zgliszczach. Od Ciebie zależy, do jakich celów zaprzęgniesz umiejętności mieszkańców Londynu. Skupisz się na gromadzeniu pieniędzy, czy może na ich wydawaniu, budując co raz to nowe monumenty i pałace? Jak poradzisz sobie z szerzącym się ubóstwem i bezrobociem w biednych dzielnicach miasta? Ta gra zmusi Cię do podejmowania trudnych decyzji. By coś osiągnąć, musisz też coś poświęcić, a to może otworzyć nowe możliwości dla Twoich rywali.

Gra obejmuje okres blisko 250 lat historii Londynu. Wiele najbardziej charakterystycznych budynków odwzorowano na kartach, a bardzo prosta rozgrywka nie wymaga więcej niż 90 minut gry.

 


 

  Warto zobaczyć:

 

Co inni sądzą o tym produkcie? (1)

22 maja 2018

Osobiście mi się w Londynie bardzo podobają się trzy rzeczy. Pierwsza – trzeba za każdym razem tworzyć nowy mini-silnik. To sprawia, że stale być, co nazywa, w dobrej formie, plus rozwiązuje problem, gdy jednemu z samego początku wchodza dobre karty/więzadła, a innym zabiera mniej. Można grać od kredytów, można konserwatywne, ale zawsze należy oceniać korzyści z tej lub innej karty. Nagłe okulary wyglądają kusząco, ale, być może, efekt na pozbycie się kostek ubóstwa i przynależność do koloru w dłuższej perspektywie okażą się bardziej przydatne. Współpraca z przeciwnikami poprzez reset, kredyty, irytujące kostki ubóstwa – to wszystko sprawia, że dokładnie przemyśleć łańcuch działań i kolejność wprowadzania kart na stole, szybko odzyskać zapas dwóch kluczowych walut (kart i monet), a także po omacku optymalną ilość stosów. Nie wiem, na ile jest ściśle Wallace współpracował z Osprey Games na części zaktualizowanego wydania, ale tym razem autor nie rozczarował i nie wydał kolejną kontrolę terytoriów lub deckbuilder, a naprawdę ekscytującą grę karcianą 8/10

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl